Manipulačné magnety

Permanentné magnety MaxX

Magnetické zdvíhacie zariadenia predstavujú veľký pokrok v oblasti manipulacie s kovovými bremenami. Takmer nulové prevádzkové náklady zaisťujú veľmi rychlé zúročenie pôvodnej investicie, co je obzvlášť hospodárne riešenie ako pre malé dielne, tak i pre veľkú priemyslovú výrobu.

Bateriové magnety - Bat Grip na 3t

Enormne bezpečný elektropermanentný bateriový magnet Bat Grip vyniká svojou nezávislosťou na elektrickej sieti a možnosťou ovládať magnet pomocou diáľkového radiového ovladača s dosahom až 30 m. Bezpečnostný systém Dautanac zabudovaný v závesnom oku umožňuje odpojiť zavesené bremeno iba pri uvolnení háku.

Elektropermanetné magnety do 5t (EPM-B)

Elektro-permanentné bremenové magnety EPM typu B sa často používajú k bežnej manipulácii a vyznačujú sa strednou hmotnosťou. Sú vhodné hlavne pre dvíhanie plechov a výpalkov, ale vďaka možnosti využitia i pólových nástavcov, možné ich použít i pre tvarové alebo profilované sériové dielce.

Elektropermanentné nad 5t

Elektropermanentné magnetické systémy Tecnolift, najmodernejšie magnetické systémy poslednej generácie umožnňujú manipulovať s oceľovými plechmi,profilmi,trubkami, blokmi, výpalkami, koľajnicami,zvitkami a inými oceľovými polotovarmi až do hmotnosti 30 ton

Elektromagnety - nad 5t

Elektromagnetické riešenie manipulačných magnetov zostává i v dnešnej dobe významným činiteľom pre svoje špecifické charakteristiky. Elektromagnety pracujú s hlbokým magnetickým polom, ktoré spolu s možnou regulaciou výkonu prináša zodpovedajúce rešenie niektorým požadovaným manipulaciám.