STAMPTEC upínanie nástrojov na tvarovacie lisy

Elektropermanentné magnetické systémy StampTEC sú určené pre rýchlu a jednoduchú výmenu nástrojov lisovacích strojov. Ľahká aplikovateľnosť magnetických upínacích systémov StampTEC na stroj, spolu s rýchlou a jednoduchou výmenou nástrojov sú hlavným argumentom využitia týchto systémov. Bez akéhokoľvek zásahu do stroja, je možné magnetickými doskami StampTEC vybaviť nové aj staršie stroje a zvýšiť tak ich efektivitu a rozsah upínaných nástrojov spolu s kvalitnejším a bezpečnejším upnutím nástrojov. Vďaka absencií akéhokoľvek mechanického upínania, môžete teraz používať na stávajúcich strojoch väčšie nástroje. Nie je treba upravovať nástroje pre mechanické upnutie alebo ich dovybavovať základovými doskami. Výmenu nástrojov je možné skrátiť až na čas jednotlivých minút. Tým dokážete ušetriť denne aj niekoľko pracovných hodín lisovacieho stroja a návratnosť investície je v rade mesiacov.

Poptávka

Hlavné charakteristiky magnetov StampTEC

 

  • ĽAHKÁ VÝMENA FORIEM PRI MAXIMÁLNEJ ÚSPORE ČASU
  • PRUŽNÁ REAKCIA NA POTREBY VÝROBY A TÝM AJ RÝCHLE USPOKOJENIE POTRIEB ZÁKAZNÍKA
  • MOŽNOSŤ UPÍNANIA FORIEM VŠETKÝCH TVAROV A ROZMEROV NA RUŽNÉ TYPY LISOV
  • JEDNODUCHÁ A NENÁROČNÁ OBSLUHA PRISPIEVAJÚCA K ZLEPŠENIU PREHĽADNOSTI PRACOVISKA
  • VÝMENA FORMY IBA OBSLUHOU STROJA, BEZ AKÉJKOĽVEK ĎALŠEJ PRACOVNEJ SILY, UPÍNOK A PRÍPRAVKOV
  • ZNÍŽENIE ZÁSOB VÝROBKOV VĎAKA RÝCHLEJ VÝMENE FORIEM

 

Lahké inštalácia nástroja

Obsluha môže spraviť inštaláciu ľahko, bez použitia špeciálneho náradia a s bezpečným odstupom - mimo priestoru stroja.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/lisovani/stamptec_ukladani_formy.jpg

Celoplošné upnutie

S  klasickým upínacím systémom je nástroj upnutý na okraji s veľkým predpnutím a  deformáciou, spôsobujúce následné deformácie behom výrobného procesu. Magnetický systém StampTEC vytvára rovnomerné upnutie po  celej upínacej ploche. Stálosť upnutia sa okamžite prejaví v  lepšej kvalite a  opakovateľnosti vyrábaných dielov.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/lisovani/celoplosne_upnuti.jpg  

 

Pokročilé ovládanie

Systémy sú dodávané s riadiacimi jednotkami disponujúce upínaním hornej a spodnej časti nástroja, pracovným a manipulačným režimom… Jednotky sú ľahko ovládateľné a spĺňajú vysoké bezpečnostné nároky.

tl_files/magcentrum/DATA/produkty/lisovani/ST110P.JPG tl_files/magcentrum/DATA/produkty/lisovani/ST400.JPG tl_files/magcentrum/DATA/produkty/lisovani/ipc2.JPG

 

Vysoká bezpečnosť

Patentovaný elektropermanentný magnetický cyklus používaný pri všetkých elektropermanentných magnetov firmy TECNOMAGNETE  dovoľuje aktivovať a deaktivovať magnetickú dosku krátkym impulzom behom niekoľkých sekúnd. Po aktivovaní magnetu nie je potreba akejkoľvek energie, čo zaisťuje vysokú úroveň bezpečnosti. Vedľa úspory energie, systém umožňuje tzv. „studené“ upnutie, čím v žiadnom prípade nedochádza k tepelnej deformácií a strate upínacej sily v čase.

Obsluha samotná, bez zvláštnej špecializácie, môže spraviť výmenu formy bez nutnosti práce vo vnútri stroja a tým zostáva stále v bezpečnej vzdialenosti od formy.

 

 

Dlhá životnosť a šetrnosť k životnému prostrediu

Monolitická konštrukcia bez montovaných a pohyblivých častí na povrchu, umožňuje pracovať magnetickým doskám bez zvláštnej údržby a s dlhou životnosťou. O spoľahlivosti sa presvedčíte v priebehu času. Všetky komponenty je možné z 95% recyklovať. 

 

Súbory k stiahnutiu

KATALÓG Stamp Tec Grip 1 MB

 

Video

 

Video si môžete tiež stiahnúť tu.